29 січня 2017 р. о 14.00 годині в Чехії в на Ольшанському кладовищі в Празі відбудуться урочистості та покладання квітів до могил професора Костя Лоського, який є батьком Героя Крут Ігора Лоського, засновників Організації Українських Націоналістів професора Миколи Вікула та інженера Василя Виноградника, учасників Української революції 1917-1921 років з нагоди відзначення з нагоди відзначення Дня пам’яті Героїв Крут.

99 років тому - 29 січня 1918 р. нерівний бій біля невеликого містечка на Чернігівщині, хоч і не врятував Київ від захоплення більшовиками, проте став символом самопожертви українських юнаків заради української державності.

29 січня в Україні відзначатиметься 99 річниця Бою під Крутами - бою, що відбувся 29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути за 130 кілометрів на північний схід від Києва.

У цьому нерівному бою, що тривав 5 годин між чотирьохтисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із українців київських курсантів і козаків "Вільного козацтва", що нараховував лише близько чотирьохсот осіб, захисники української державності призупинили наступ противника та здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости.

Російське радянська армія втратила боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ російській армії Муравйова довелося вже не залізничним шляхом, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Ця затримка російського ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

Більше про події бою бід Крутами тут: http://www.jarmart.info/bij-pid-krutamy/