My, proukrajinští aktivisté z mnoha zemí světa, se k vám obracíme s výzvou, abyste opět v každém městě na planetě vyšli jako jeden národ pod našimi hrdými prapory s apelem na světovou veřejnost a hlavy států, aby učinili opravdu vše, co mohou, pro zastavení krveprolití na ukrajinském území.

Všichni víme, že je jen jedna cesta, jak zastavit válku a tou je usměrnění Kremlu a jeho hlavního obyvatele, agresora a sponzora mezinárodního terorismu. Každý den diplomatického rozvažování stojí desítky životů. Když diplomacie nepřináší kýžené výsledky, je třeba jednat.

Naše požadavky jsou:

1. Odsun ruských vojsk z území suverénní Ukrajiny a přijetí opatření týkajících se kontroly nad rusko-ukrajinskou hranicí

2. Odzbrojení a rozpuštění všech vojenských jednotek podřízených Doněcké a Luhanské lidové republice a ostatních oddílů, které bojují proti územní celistvosti a nezávislosti Ukrajiny.

3. Vytvoření humanitárního koridoru do Doněcké a Luhanské oblasti pod kontrolou Mezinárodní humanitární mise.

4. Okamžité propuštění Naděždy Savčenko a ostatních ukrajinských politických vězňů z ruských věznic.

5. Prohlášení Doněcké a Luhanské lidové republiky za teroristické organizace, mezinárodně.

V případě, že Kreml bude tyto požadavky ignorovat, požadujeme:

1. Zpřísnění sankcí vůči kremelskému režimu až do vyloučení Ruska ze systému SWIFT (Společnost pro celosvětovou mezibankovní finanční telekomunikaci)

2. Prohlášení Ruské federace za sponzora světového terorismu.
Země, která sama stojí proti státnímu teroru ze strany Kremlu, čeká na Vaši pomoc. Ne pouze diplomatickým slovem, ale i reálnými činy. Čeká, až uděláte to, co záleží na vás, aby zvítězily evropské hodnoty nad barbarstvím, budování nad destrukcí a dobro nad zlem.

Kdy, když ne teď?


Всесвітня акція на підтримку України.

Ми, проукраїнські активісти з багатьох країн світу, знову виходимо на вулиці під нашими прапорами із закликом до всієї світової громадськості тa керівникiв держав зробити все дійсно можливе, щоб припинити криваву бійню на українській землі.

Всі розуміють, що без підтримки Кремля ця війна вже б давно закінчилася. Було докладено багато зусиль для мирного та дипломатичного рішення, але настав час подивитися фактам в обличчя: коли дипломатія не дає бажаних результатів, треба діяти, тому що за кожний день дипломатичних міркувань десятки солдатів та мирних людей платять своїм життям.

Наші вимоги:

1. Виведення російських військ з території суверенної України та вжиття заходів щодо контролю українсько-російського кордону;

2. Роззброєння і розформування усіх військових підрозділів, що підвладні ДНР та ЛНР, та будь-яких інших частин, що воюють проти цілісності і незалежності України;

3. Створення гуманітарного коридору до Донецької і Луганської областей під контролем міжнародної гуманітарної місії;

4. Негайне звільнення з російських тюрем Надії Савченко та інших українських політичних в‘язнів;

5. Визнання ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

Якщо Кремль проігнорує ці вимоги, необхідно:

1. Посилити санкції до кремлівського режиму аж до відключення від системи SWIFT;

2. Визнати РФ державою-спонсором міжнародного тероризму.
Україні, яка самотужки протидіє державному терору з боку Кремля, необхідна допомога не тільки дипломатичним словом, а й справжнім ділом. Ми разом повинні зробити все від нас залежне для перемоги європейських цінностей над варварством, творення над руйнуванням, добра над злом.
Якщо не зараз, то коли?